Hakkımızda

Selpar Yazılım, [1990]

Selpar Yazılım otomotiv sektörüne özel yazılımlar üretme söz konusu olduğunda Türkiye'nin en büyük yazılım firmasıdır, 1990 yılında kişisel bilgisayarlar için otomotiv yazılımları geliştirmek üzere iş dünyasına atılan Selpar bugün, çoğunluğu otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir çok şirketten oluşan dev müşteri portföyü ile büyük bir aile haline gelmiştir.

Selpar, kurulduğu günden bu yana sektöründe ürünlere, hizmetlere, programlarını kullanan müşterilerinin faaliyetlerine yön veren, çalışma hayatını kolaylaştıran bir yazılım firması olmuştur.

Selpar Yazılım'ın otomotiv sektörüne özel olarak geliştirdiği yazılımlarının en temel özelliği, sayıları her geçen gün genişleyen, orijinal ve yan sanayi pek çok marka fiyat listelerinin en güncel halleriyle takip edilebilmesidir. Bu bilgi bankaları, 24 yıllık bir çalışma ile sürekli geliştirilmiştir ve sürekli güncel tutulmuşlardır. Firmamız, fiyat listelerinin yanı sıra motor numarasına göre araç listesi (binek,hafif ticari,ağır vasıta,iş makinaları,traktör ve tarım makinaları,el aletleri ve deniz araçları) oluşturmuş, değişen yedek parça numara bilgi bankasını kurmuş ve en önemlisi Türkiye de ilk olarak hangi parça hangi parçaya ile eşdeğer veya uyuyor bilgi bankalarını oluşturarak sektör de en önemli oyuncu haline gelmiştir.

Yazılımlarımız, bilgi bankalarının yanı sıra, müşteri ilişkileri yönetimi, cari, çek-senet, alım/satım işlemleri, esnek rapor ve analizler vb modülleri ile lokal yazılımları, sanal ortama hitap eden e-ticaret sistemleri ve kurumsal bilgi bankası kiralama sistemleriyle de çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren, pek çok firmanın ticari hayatını kolaylaştırmaya devam etmektedir. Türkiye'nin ilk ve tek güncel bilgi bankası olma özelliğini de sürdürmektedir.

Selpar, Layıkıyla yaptığı filo ve servis zincirlerine yönelik uygulamaları sayesinde online çözümler konusunda deneyimli yazılımcı, satıcı ve destek personeliyle ülke genelinde hizmetlerini sürdürmektedir. En önemli projelerinin başında Magneti Marelli Yetkili servisleri, CHECKSTAR servislerinin Türkiye geneli Otomasyonu, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İSTAÇ A.Ş. makina parkı yönetim sistemi, Agco (Masseyferguson) Yetkili servisleri olmuştur.

Sizleri de, bu deneyimlerimizden faydalanmaya davet ediyoruz.

Yavuz SARAN